Fameg 135 lat tradycji

Podbój świata

Produkowane w XIX wieku przez rodzinną firmę niezwykle wygodne krzesła, podbiły serca bywalców wiedeńskich kawiarni, a następnie zachwyciły całą Europę, zdobywając nagrody i rozgłos na świecie. Uruchomioną przez Thonetów w roku 1881 produkcję mebli giętych w radomszczańskich zakładach „Bracia Thonet”, kontynuujemy nieprzerwanie do dziś, zachowując ich tradycję.

Meble pokoleń

Od lat 50. firma funkcjonuje pod nazwą „Fameg”. Stale doskonali produkcję mebli, docenionych już na wszystkich kontynentach. Będąc spadkobiercami ponad 130-letniej unikalnej technologii produkcji wciąż się rozwija i obecnie jest jednym z największych producentów drewnianych krzeseł giętych w Europie oraz należy do liderów tej branży na świecie.

Tradycja zobowiązuje

Przedsiębiorstwo zatrudnia dziś ponad 800 pracowników i stosuje zaawansowane technologie, jednak tak samo jak przed ponad wiekiem priorytetem pozostaje dla nich staranność rzemiosła, precyzja wykonania i szczególna dbałość o detale.

Historia przyszłości

W 2013 roku wraz z odświeżeniem wizerunku, potwierdza kontynuację popartego doświadczeniem dorobku, łącząc go z nowoczesnymi rozwiązaniami. Ponadczasowe, uniwersalne wzornictwo mebli Fameg, stale odnajduje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach

źródło: www.fameg.pl